МЕНЮ

.

Версия для слабовидящих
МЕНЮ

Вызначаны пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару (канферэнцыі) вучняў па вучэбных прадметах «Беларуская мова», «Беларуская літаратура»

23 лютага 2023 года ў Нацыянальным інстытуце адукацыі адбыўся заключны этап рэспубліканскага конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў па вучэбных предметах «Беларуская мова», «Беларуская літаратура».

Віншуем пераможцаў і жадаем ім далейшых поспехаў!

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару (канферэнцыі) вучняў
па вучэбн
ым прадмеце «Беларуская мова»


п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку ўдзельнікаў конкурсу

Клас, назва ўстановы адукацыі

 

Дыплом (ступень)

1.

Русялевіч
Максім Віктаравіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Жырмунская сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

I

2.

Пархац
Уладзіслаў Віктаравіч

вучань ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 26 г. Брэста»

I

3.

Трунова
Аляксандра Аляксееўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 імя Ф. Я. Перца г. Пінска» Брэсцкай вобласці

II

4.

Вітовіч
Іван Аляксандравіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 5 г. Масты» Гродзенскай вобласці

II

5.

Прохарава
Аляўціна Аляксееўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 г. Бабруйска» Магілёўскай вобласці

II

6.

Карчэўскі
Даніла Сяргеевіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 51 г. Гомеля»

III

7.

Гузава
Вікторыя Міхайлаўна

вучаніца XІ класа ўстановы адукацыі «Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй»

III

8.

Собалева
Анастасія Дзмітрыеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 г. Віцебска імя Ж. І. Алфёрава»

III

9.

Магілеўцава
Соф’я Мікалаеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 85 г. Мінска»

III

 

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару (канферэнцыі) вучняў
па вучэбн
ым прадмеце «Беларуская літаратура»


п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку ўдзельнікаў конкурсу

Клас, назва ўстановы адукацыі

 

Дыплом (ступень)

1.

Падстаўленка
Дзмітрый Вітальевіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №23 г. Віцебска імя А. Р. Тувальскага»

I

2.

Місюк
Ганна Паўлаўна

вучаніца XІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №26 імя А. М. Сівачова г. Гродна»

I

3.

Цімашэнка
Паліна Валер'еўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі « Гімназія № 51 г. Гомеля»

II

4.

Фядотка
Ксенія Юр’еўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй № 2 г. Мінска»

II

5.

Нікіцёнак
Аляксей Вітальевіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа №2 г. Бялынічы» Магілёўскай вобласці

II

6.

Даніліцкая
Вікторыя Уладзіміраўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Воўчынская сярэдняя школа» Камянецкага раёна Брэсцкай вобласці

III

7.

Хвасько
Ксенія Андрэеўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа  № 226 г. Мінска»

III

8.

Малевіч
Глеб Аляксандравіч

вучань Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія №1 г. Капыля імя М. В. Рамашкі» Мінскай вобласці

III

9.

Ісаковіч
Марыя Уладзіміраўна

вучаніца ХІ класа ўстановы адукацыі «Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй»

III

 

НІА

QR-код национального образовательного портала

ПОЛЕЗНЫЕ ССЫЛКИ

КОНТАКТЫ

 ул. Короля, 16, 220004, г. Минск

телефон: +375-17-229-19-02
телефон: +375-17-318-42-71
телефон: +375-17-200-82-03

e-mail: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в браузере должен быть включен Javascript.