Print
Category: Дистанционные образовательные мероприятия (олимпиады, конкурсы, турниры) и др.

24 лютага 2022 года ў Нацыянальным інстытуце адукацыі прайшоў заключны этап рэспубліканскага конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў па вучэбных предметах «Беларуская мова», «Беларуская літаратура».

Віншуем пераможцаў і жадаем ім далейшых поспехаў!

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару (канферэнцыі) вучняў
па вучэбным прадмеце «Беларуская мова» (секцыя «Лінгвістыка»)
 

№ п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку удзельнікаў конкурсу

Клас, назва ўстановы адукацыі 

Дыплом (ступень)

1

Рудзько
Кацярына Андрэеўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі « Гімназія № 2 г. Віцебска»

I

2

Дзялец
Іван Ігаравіч

вучань ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 51 г. Гомеля»

I

3

Чыжэўскі
Міхаіл Юр’евіч

вучань Х класа ўстановы адукацыі «Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй»

II

4

Сідарэнка
Антон Вадзімавіч

 

Цітоў
Рэм Аляксандравіч

вучань ХІ класа прыватнай установы адукацыі «Сярэдняя школа „Канкорд“» Магілёўскай вобласці

вучань ХІ класа прыватнай установы адукацыі «Сярэдняя школа „Канкорд“» Магілёўскай вобласці

II

5

Сац
Аліна Мікалаеўна

 

Трунова
Аляксандра Аляксееўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 імя Ф. Я. Перца г. Пінска» Брэсцкай вобласці

вучаніца VIII класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія №1 імя Ф. Я. Перца г. Пінска» Брэсцкай вобласці

II

6

Заноска
Ксенія Віктараўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 3 г. Бярозы» Брэсцкай вобласці

III

7

Русялевіч
Максім Віктаравіч

 

Дайлідка
Уладзіслава Антонаўна

вучань Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Навучальна-педагагічны комплекс Жырмунскія яслі-сад – сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

вучаніца X класа дзяржаўнай установы адукацыі «Навучальна-педагагічны комплекс Жырмунскія яслі-сад – сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

III

8

Катовіч
Лізавета Аляксееўна

 

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 109 г. Мінска»

III

9

Іванова
Таццяна Уладзіміраўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 3 г. Бабруйска» Магілёўскай вобласці

III

 

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару (канферэнцыі) вучняў
па вучэбным прадмеце «Беларуская літаратура» 
(секцыя «Літаратуразнаўства»)

№ п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку удзельнікаў конкурсу

Клас, назва ўстановы адукацыі

Дыплом (ступень)

1

Бандарэнка
Дар’я Дзмітрыеўна

 

Мерзлякоў
Данііл Паўлавіч

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй № 2 г. Мінска»

 

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Ліцэй № 2 г. Мінска»

I

2

Цімашэнка
Паліна Валер’еўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 51 г. Гомеля»

I

3

Батурына
Марыя Ігараўна

 

Твардоўская
Анастасія Уладзіміраўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Полацкая дзяржаўная гімназія № 1 імя Ф. Скарыны» Віцебскай вобласці

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Полацкая дзяржаўная гімназія № 1 імя Ф. Скарыны» Віцебскай вобласці

II

4

Кісялёва
Дар’я Дзмітрыеўна

 

Сафонава
Сняжана Сяргееўна

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 15 г. Магілёва»

 

вучаніца Х класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 15 г. Магілёва»

II

5

Смірнова
Аляксандра Сяргееўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Сярэдняя школа № 33 г. Гродна»

II

6

Канцэвіч
Юлія Валер’еўна 

  

Брышцен
Сафія Васільеўна

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Павіццеўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа» Кобрынскага раёна Брэсцкай вобласці 

 

вучаніца ІХ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Павіццеўскі дзіцячы сад – сярэдняя школа» Кобрынскага раёна Брэсцкай вобласці

III

7

Канткоўская
Ганна Андрэеўна

 

 

Корнева
Паліна Дзянісаўна

 

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Беларускамоўная гімназія № 2 г. Барысава» Мінскай вобласці

 

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы «Беларускамоўная гімназія № 2 г. Барысава» Мінскай вобласці

III

8

Гулінскі
Уладзіслаў Аляксандравіч

вучань X класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 1 імя акадэміка Я. Ф. Карскага г. Гродна»

III

9

Парошына
Марыя Аляксандраўна

вучаніца ХІ класа дзяржаўнай установы адукацыі «Гімназія № 56 г. Гомеля імя А. А. Вішнеўскага »

III

 

НІА