Print
Category: Дистанционные образовательные мероприятия (олимпиады, конкурсы, турниры) и др.

24 лютага 2021 года ў Нацыянальным інстытуце адукацыі прайшоў заключны этап рэспубліканскага конкурсу работ даследчага характару (канферэнцыі) вучняў устаноў агульнай сярэдняй адукацыі па вучэбных предметах «Беларуская мова», «Беларуская літаратура».

Віншуем пераможцаў і жадаем ім далейшых поспехаў! 

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару
(канферэнцыі) па вучэбным прадмеце «Беларуская мова»
(секцыя «Лінгвістыка»)


п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку ўдзельнікаў конкурсу

Клас

Назва ўстановы адукацыі
(далей – ДУА)

Дыплом (ступень)

1

Юхневіч
Уладзіслаў Вітальевіч

XI

ДУА «Жырмунская сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

I

2

Грышукова
Алена Сяргееўна

 

Яцэвіч
Марыя Сяргееўна

ХI

 

 

ХI

ДУА «Ліцэй № 2 г. Мінска»

 

I

3

Гваздоўская
Ангеліна Леанідаўна

Х

ДУА «Пагародзенская сярэдняя школа» Воранаўскага раёна Гродзенскай вобласці

II

4

Зялёная
Вілорыя Віктараўна

ДУА «Сярэдняя школа № 10 г. Светлагорска»
Гомельскай вобласці

II

5

Заломаў
Раман Андрэевіч

 

Петрусёва Лізавета Аляксандраўна

ХI

 

 

ХI

ДУА «Мінскі дзяржаўны абласны ліцэй»

 

 

II

6

Вітовіч
Іван Аляксандравіч

ІХ

 

ДУА «Сярэдняя школа № 5 г. Масты» Гродзенскай вобласці

III

7

Кавалькоў
Максім Вітальевіч

ХI

 

 

ДУА «Сласцёнаўскі вучэбна-педагічны комплекс дзіцячы сад – сярэдняя школа» Чавускага раёна Магілёўскай вобласці

III

8

Войткус
Іван Аляксандравіч

ІХ

 

ДУА «Мікашэвіцкая гімназія імя У. І. Нядзведскага» Лунінецкага раёна Брэсцкай вобласці

III

9

Рудзько
Кацярына Андрэеўна

IX

 

ДУА «Гімназія № 2 г. Віцебска»

III

 

Пераможцы рэспубліканскага конкурсу даследчага характару
(канферэнцыі) па вучэбным прадмеце «Беларуская літаратура»
(секцыя «Літаратуразнаўства»)


п/п

Прозвішча, імя, імя па бацьку ўдзельнікаў конкурсу

Клас

Назва ўстановы адукацыі
(далей – ДУА)

Дыплом (ступень)

1

Дзюрава
Ілона Ігараўна

 

Агароднікаў
Максім Андрэевіч

ХІ

 

 

ХІ

ДУА «Ліцэй № 2 г. Мінска»

 

I

2

Сцефановіч
Анжаліка Андрэеўна

Х

ДУА «Сярэдняя школа № 26 г. Гродна»

I

3

Куцко
Дана Азізаўна

ХІ

 

ДУА «Ліцэй Івацэвіцкага раёна» Брэсцкай вобласці

II

4

Цімашэнка
Наталля Сяргееўна

 

Траццякова
Кацярына Валер’еўна

ХІ

 

 

ХІ

ДУА «Гімназія № 51 г. Гомеля»

 

 

 

 

II

5

Камарова
Дзiяна Васiльеўна

 

Атаманчык
Мацвей Уладзіміравіч

ХІ

 

 

ХІ

ДУА «Сярэдняя школа № 28 г. Магілёва»

 

 

II

6

Краўцова
Дар’я Дзмітрыеўна

Х

ДУА «Гімназія № 1 г. Віцебска імя Ж. І. Алфёрава»

III

7

Корнева
Паліна Дзянісаўна

Х

ДУА «Беларускамоўная гімназія № 2 г. Барысава»
Мінскай вобласці

III

8

Машэй
Мікіта Аляксандравіч

ДУА «Ліцэй № 1 г. Баранавічы» Брэсцкай вобласці

III

9

Руцкая
Марыя Андрэеўна

ІХ

ДУА «Гімназія № 71 г. Гомеля»

III

 

 

НІА